Podzimní loučení s ježečkem

Tento týden nám velmi pršelo, a tak jsme si s dětmi ve školce vyrobili společnými silami velký mrak s dešťovými kapičkami. Vyzkoušeli jsme si společně rovnou dvě výtvarné techniky. Ježeček nás doprovázel celý týden, nejen že nás učil počítat a procvičovat jemnou motoriku za pomocí kolíčku, které představovaly jehličky ježka, ale také nás učil rozdíly. Ježeček s námi procvičil i prostorovou orientaci či angličtinu. Také jsme si připomněli příběh o víle Amálce a ježkovi. Nezapomněli jsme si každý svého ježečka vyrobit, a aby jim nebyla zima, přikryli jsme je podzimním listím. Na procházkách jsme postavili domečky pro ježky, a také jsme potkali duhu a vyrobili jsme podzimní skřítky z listí. S podzimními tématy jsme se ve školce tento týden rozloučili.