Školní družina

Školní družina slouží k odpočinku a rozvoji zájmů žáků v době po vyučování a efektivnímu využití volného času. Dává také prostor pro komunikaci mezi dětmi navzájem, rodiči a vychovatelkou. Navštěvují ji žáci 1. – 4. ročníku základní školy. Její činnost vychází z pedagogiky volného času. Vytváří podmínky pro odpočinek žáků po vyučování a aktivní, sportovní a tvořivé využití volného času.

Poplatky školní družiny

Výše měsíčního poplatku za účast ve školní družině je stanovena na 100,- Kč měsíčně bez ohledu na dobu strávenou dítětem v ŠD. Poplatek 500,- Kč se hradí na období září – leden v měsíci září, na období únor – červen se hradí v měsíci únoru. Pokud nebude poplatek řádně uhrazen, bude dítě z docházky do školní družiny vyloučeno.

Dostatečně velké prostory umožňují dobré podmínky pro hry, pohybové aktivity a odpočinek. V MŠ je cvičebna. Pro pobyt venku využíváme zahradu u mateřské školy, která je vybavena pískovištěm, houpačkami, skluzavkou, domečkem a průlezkami. V odpoledních hodinách je zahrada využívána veřejností.

Rozlučková párty v ŠD

Rozlučková párty patří již tradičně k zakončení školního roku v naší školní družině. Hrajeme zábavné hry, tančíme a mlsáme, nakonec se loučíme s odcházejícím 4. ročníkem, předáváme přáníčka, dárečky a zazpíváme naši tradiční rozlučkovou písníčku.
Pravidelné aktivity ŠD

Během školního roku se ve školní družině věnujeme mnoha různým aktivitám. Kromě jednorázových “velkých” akcí, jako jsou oslavy svátků, exkurze, dětské dny a párty k různým příležitostem také pravidelně hrajeme hry, sportujeme, tvoříme, hrajeme na hudební nástroje, chodíme do přírody, připomínáme si tradice … ->
Zmrzlinové mlsání

V horkém letním odpoledni jsme si došli do místního obchůdku koupit zmrzlinu a nanuky. Děti si nakupují a platí samy, učí se tak pracovat s penězi a pak si zmrzlinu vychutnávají :).

Zobrazeno 2 dokumentů
VelikostNázev dokumentuDatum