Sokolnictví

Do mateřské školy zavítal sokolník, který přivezl fascinující výběr dravých ptáků a podělil se s dětmi o zajímavé informace z jejich života.

Děti měly možnost vidět na vlastní oči sýčka, sovu pálenou, sovu africkou, výra velkého a dokonce majestátního orla skalního. Sokolník nejen vyprávěl o jejich zvyklostech, potravě a životním prostředí, ale také předváděl některé z jejich schopností a chování. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o dravcích, jejich významu v přírodě a jak je chránit.

Celá akce byla velmi interaktivní, děti si mohly dravce zblízka prohlédnout a některé dokonce pohladit. Všem dětem se tato vzdělávací a zároveň zábavná zkušenost velmi líbila. Těšíme se na další podobné akce, které našim dětem přiblíží krásy přírody.